Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                      

                                    


 

EVO Cross

REVOLUCJA TRWA NADAL !

Powolne otwarcie, efekt wahadła, duża prędkość opadania, zapasy które się nie otwierają w spirali to terminy należące już do przeszłości za sprawą naszej najnowszej konstrukcji jaką jest spadochron ratunkowy EVO CROSS.

Już seria Annular Evo z unikalnymi kieszeniami RAM-Air stała się usposobieniem bezpieczeństwa i nowoczesności, powodując że nasze systemy ratunkowe stały się jednym z najbardziej niezawodnych spadochronów dostępnych na rynku. Jednak nasz najnowszy produkt jakim jest EVO CROSS po raz kolejny wyznacza nowe standardy!


EVO CROSS to system ratunkowy oparty na zasadzie tzw. czaszy krzyżowej. Konstrukcja tego typu używana jest już od wielu lat głównie w systemach wojskowych. Postanowiliśmy wykorzystać kształt kwadratowej czaszy, dopasować projekt do szczególnych cech występujących w paralotniarstwie i stworzyliśmy nowy, innowacyjny system ratunkowy.


Dzięki niewielkiej asymetryczności czaszy i otworom wylotowym na każdym jej rogu osiągnęliśmy wyjątkową stabilność na wahania oraz bardzo wolne opadnie. Dokładnie wyliczone punkty zawieszenia czaszy również wpłynęły na obniżenie wartości opadania. Osiągnęliśmy wynik opadania o 15 % mniejszy od wymaganego przez bardzo rygorystyczne kryteria jakie wymaga certyfikacja EN12491.


Szybkość otwarcia, która jest zbliżona do teoretycznego minimum, została zrealizowana przez bardzo małą, ale wysoce wydajną wysokość czaszy. Niewielka długość systemu oraz prosty sposób pakowania pozwolił nam osiągnąć prędkość otwarcia spadochronu o 40 % lepszą od wymaganej przez normę EN.

EVO CROSS – przyszłość jest kwadratowa!

Jak we wszystkich naszych systemach ratunkowych zastosowaliśmy najwyższej jakości, lekkie i bardzo wytrzymałe materiały które zostały wykonane z najwyższą dokładnością i precyzją!
Pomarańczowy kolor zastosowanego materiału również jest znaczącym atutem bezpieczeństwa, gdyż widoczny jest doskonale na śniegu, w lesie i na skałach, kolor pomarańczowy oferuję bardzo dobry kontrast na prawie każdym tle!

Zalety systemów EVO CROSS:
  • Ekstremalnie szybki czas otwarcia! Do 40 % mniejszy od limitu certyfikującego jakim jest 5 sekund
  • Czas otwarcia blisko teoretycznego minimum
  • BRAK efektu wahadła
  • Najwyższe bezpieczeństwo otwarcia – nawet w spirali upadkowej i rotacji negatywnej
  • Bardzo mała wyga dzięki zastosowaniu materiałów niezwykle lekkich i wytrzymałych
  • Nowa technologi kontenera powodująca ekstremalnie szybkie otwarcie
  • Pomarańczowy ostrzegawczy kolor materiału
  • Testowany zgodnie z niemiecką normą LTF 91/09 oraz europejską normą EN 12491

Pomimo wysokiego rozwoju oraz rosnących cen materiału udało nam się stworzyć bardzo atrakcyjne i uczciwe ceny na ten unikatowy system ratunkowy jakim jest EVO CROSS.  Powierzchnia (m2) Max waga (LTF) Szybkość opadania przy maksymalnej wadze (LTF) Waga przy opadaniu 5,5 m/s (EN) Masa całkowita spadochronu
EVO Cross 100 25,06 m2 100 kg 4,9 m/s 100kg  1,5 kg
EVO Cross 120 36,81 m2 120 kg 4,7 m/s 120kg  1,9 kg
EVO Cross 160 41,12 m2 160 kg 5,6 m/s 155 kg 2,4 kg
EVO Cross 235 57,00 m2 235kg 5,5m/s 235kg 3,1 kg

 

Dodatkowe informacje