Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                      

                                    


 

Nota bezpieczeństwa firmy Sup'air - Sprzączka paska T-Lock, przypadkowe otwarcie w locie

Sup'air safety note

 


Nota bezpieczeństwa - Kontener boczny Sari

Zobacz produkt

Uwaga : Kontener boczny Sari przeznaczony jest do montażu na wyporze bocznej. Nie należy go montować do innych elementów konstrukcyjnych kosza, kontener powinien być zamontowany w pozycji poziomej, a wypora kosza powinna przechodzić przez naszyty na kontener tunel , specjalnie do tego przeznaczony. W zależności czy kontener zamontowany zostanie na prawej czy na lewej wyporze, uchwyt kontenera (klamka) powinien być zawsze skierowana zgodnie z kierunkiem lotu.

Niewykorzystane tasiemki montażowe należy odciąć.

Kontenera nie można montować w sposób przedstawiony na poniższych zdjęciach


Klamka RSH

ważna informacja

Wszystkich pilotów posiadających wymienione (nie oryginalne) klamki (uchwyty) RSH w swoich uprzężach paralotniowych, prosimy o kontrolę taśmy podczepu klamki.  W roku 2008 pojawiły się klamki z taśmą podczepu, której zbadana wytrzymałość po 4 latach jest niewystarczająca (poniżej 10 daN – w przybliżeniu ok. 10 kg). Klamki takie są łatwo rozpoznawalne  dlatego że taśma podczepu wykonana jest z ostro czerwonego materiału, którego obniżenie wytrzymałości występuje w miejscach zszycia z uchwytem, gdzie w momencie użycia może dojść do oderwania się taśmy od uchwytu, a co za tym idzie do niezadziałania systemu RSH.

Osoby posiadające dorobione klamki z czerwoną taśmą podczepu RSH, proszone są o skontrolowanie wyżej wymienionego w centrumparalotniowe.pl lub u najbliższych w swoim regionie mechaników paralotniowych.

 


Kontroluj poduszki PPG

  • większość łączników antydrganiowych (tzw. poduszek) stosowanych w napędach PPG to adaptacje z przemysłu samochodowego lub maszynowego, w których badanie elementów na starzenie i zużycie z powodu oddziaływania UV jest pomijane (praca w zamkniętych maszynach gdzie UV po prostu nie występuję) powoduje to, że większość dostępnych na rynku „poduszek” w swoim składzie mieszanek kauczukowych nie posiada czynnika podnoszącego odporność elementu na UV.

 

Dlatego producenci łączników antydrganiowych zalecają wymianę ww. elementów co dwa lata, lub natychmiast w sytuacjach wystąpienia widocznych oznak zużycia, starzenia (mikro pęknięcia).


 

Dodatkowe informacje