Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                      

                                    


 

Paralotnie Dudek


 


Snake 1.2 

Jesteś doświadczonym pilotem paramotorowym, który rozsmakował się w dynamicznym lataniu. Być może kolejnym etapem twej przygody będą zawody slalomowe i zamierzasz rozwijać się w tym kierunku, albo po prostu chcesz poszaleć w przestrzeni, szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, szybko wznosić się i wytracać wysokość... Poszukujesz szybkiego, zwrotnego i odpornego na turbulencje skrzydła o doskonałym handlingu. Twoje oczekiwania spełni właśnie Snake 1.2...(więcej)

Snake XX - Zwinne skrzydło slalomowe 

Przedstawiamy nową wersję Snake - najzwinniejszego skrzydła slalomowego: Snake XX.
Jest to wymagające skrzydło dla wymagających pilotów. Bezkompromisowe osiągi pozwalające na szybkie pokonywanie slalomów, przy możliwie najlepszej zwrotności. Dla pilotów z mistrzowskimi ambicjami.
Mimo ekstremalnych aspiracji staraliśmy się zachować legendarną stabilność znaną z innych naszych samostatecznych konstrukcji...(więcej)

Snake - Zwinne skrzydło slalomowe 

Jesteś doświadczonym pilotem paramotorowym, który zasmakował latania slalomowego i zamierza rywalizować z najlepszymi.
Poszukujesz szybkiego i zwrotnego skrzydła o doskonałym handlingu i małym promieniu skrętu. Musi być także odporne na turbulencje, czyli w grę wchodzi w zasadzie tylko skrzydło samostateczne.
Jeżeli dodasz do tej listy życzeń jeszcze małe rozmiary wymarzonego skrzydła, to trzeba stwierdzić, że Twoje oczekiwania powinien spełnić właśnie Snake....(więcej)

NUCLEON XX - sportowe skrzydło PPG

Nucleon XX tak jak WRC, został wykonany w technologii Flexi Edge, która zapewnia lepszą aerodynamikę i sztywność krawędzi natarcia. Nowością w tym modelu są wloty powietrza zaprojektowane w technologii Shark-nose, która zapewnia utrzymanie wysokiego ciśnienia wewnątrz skrzydła w pełnym zakresie kątów natarcia (prędkości). W większej skali niż to miało miejsce w modelach wcześniejszych, zastosowany został baloning 3D...(więcej)

Report'air

Ewolucja skrzydeł samostatecznych wydaje się zataczać właśnie pewne koło. Report'air to kolejne wcielenie linii zapoczątkowanej przez Trapera, Actiona i ReActiona, kontynuowanej przez Nucleona, Nucleona WRC, na Nucleonie XX kończąc. Tym razem skupiliśmy się na legendarnej właściwości pierwszych trzech konstrukcji - bezkompromisowej stabilności...(więcej)


Hadron XX - szybka, zwinna i nośna wyczynówka

Hadron XX to samostateczne skrzydło przelotowo-sportowe dla doświadczonych pilotów. Jest szybki, zwrotny i nośny a przy tym komfortowo sterowny. Jego żywiołem są przede wszystkim klasyczne zawody paramotorowe, dalekie przeloty, slalomy, czy loty termiczne.
Jak każde nowoczesne skrzydło napędowe, Hadron XX ma starannie zaprojektowany profil samostateczny, w tym wypadku dopracowany pod kątem efektywności w przelotach.
Po raz pierwszy zastosowaliśmy tu Aerodynamical Flaps System - nasze nowatorskie rozwiązanie techniczne pozwalające komfortowo startować i lądować (nawet na dużych wysokościach n.p.m.), a także efektywnie wykorzystywać termikę.

Hadrony to małe cząstki elementarne, które rozpędzone do dużych prędkości, potrafią przenosić gigantyczne dawki energii - zapewniamy, że w tym przypadku 'imię' skrzydła trafnie określa jego 'osobowość' ;)(więcej)

Hadron 1.1 - szybka, zwinna i nośna wyczynówka

Hadron 1.1 jest odświeżoną wersją Hadrona. Po zaprzestaniu produkcji Hadrona dochodziły do nas informacje, że brakuje go niektórym... mimo trochę niższych osiągów w porównaniu do Hadrona XX zapewniał dużą stabilność, i prostotę obsługi. Dlatego wracamy do produkcji tej konstrukcji, ograniczając rozmiary do najbardziej popularnych i nieznacznie zmieniając kolory. Hadron 1.1 nie ma systemu AFS (Aerodynamical Flaps System), przez co budowa taśm i obsługa przedstartowa są łatwiejsze...(więcej)

Universal 1.1

Universal to pierwsze na świecie skrzydło do latania swobodnego klasy EN B, które może zostać skutecznie przekształcone w pełnokrwiste skrzydło paramotorowe (spełniające standardy DGAC).

Universal 1.1 jest skrzydłem do swobodnego latania rekreacyjnego. Początkujący piloci z pewnością docenią wyjątkowy komfort latania w niespokojnych noszeniach, dzięki sporej dawce samostateczności zastosowanej w konstrukcji skrzydła.
Po aktywowaniu trymerów i zamontowaniu sterowania ALC+ Universal 1.1 staje się w pełni samostatecznym skrzydłem napędowym o dobrej ekonomii, na którym można latać rekreacyjnie i przelotowo, wykorzystywać termikę, ale także uczyć się latania z silnikiem od podstaw...(więcej)

Hadron Cabrio

Jesteś doświadczonym pilotem wózka z napędem, spędzasz w powietrzu kilkaset godzin rocznie. Potrafisz panować nad szybkim i zwrotnym skrzydłem. Lubisz zabawy nad ziemią, być może startujesz w wysokiej rangi zawodac h lub planujesz pobić jakiś rekord.

Szukasz szybkiego i zwrotnego skrzydła o doskonałym handlingu i małym zapotrzebowaniu na moc. Musi być także odporne na turbulencje, a więc samostateczne...

Twoje oczekiwania spełni Hadron Cabrio!..(więcej)

NUCLEON CABRIO WRC - sportowe paralotnia PPG

Nucleon Cabrio WRC to najwyższej klasy, nowoczesne skrzydło do wózka. Bardzo łatwo startuje, lata szybko, daje się efektywnnie sterować i ma duży zakres zmiany prędkości za pomocą trymerów. Dla tych, którzy chcą latać bezpiecznie i wygodnie. Do lotów dla przyjemności ale także dla pilotów marzących o najbardziej nawet ambitnych wyczynach.
Nucleon Cabrio WRC to esencja samostateczności w nowej odsłonie, z zastosowaniem technologii Flexi Edge. Cabrio WRC jest stabilny i bezpieczny zarówno przy najniższych jak i najwyższych prędkościach. Jest solidnie zbudowany, z najlepszych materiałów...(więcej)

ORCA 4

Orca 4 to uniwersalny tandem w klasie EN B o wydłużeniu 5,4 (53 cel), który jeszcze łatwiej startuje, lekko i precyzyjnie daje się sterować i łagodnie ląduje. Najwyższe bezpieczeństwo pasywne przy doskonałości zbliżonej do skrzydeł jednoosobowych...(więcej)

ORCA XX - tandem do latania swobodnego i paramotorowego

Orca XX to uniwersalny tandem w klasie EN B o wydłużeniu 5,3 (53 cel). 
Wyjątkowo łatwy start, doskonały handling i najwyższe bezpieczeństwo pasywne przy doskonałości zbliżonej do skrzydeł jednoosobowych. 
Skrzydło zaprojektowane i wykonane w nowej technologii FlexiEdge z wykorzystaniem najnowocześniejszego i zapewniającego wysoką jakość procesu produkcji...(więcej)

Mach 1.1 - skrzydło akrobacyjne

Mach 1.1 to skrzydło dla doświadczonych akrobatów (nie nadaje się do nauki akrobacji). Zostało zaprojektowane tak, by można na nim sprawnie wykonać wszystkie podstawowe manewry akrobacyjne a także przejścia pomiędzy nimi. Jest też przeznaczone dla tych, którzy chcą się dobrze bawić tuż nad ziemią - do precyzyjnych lotów przy przeszkodach, czy popisów na wydmach...(więcej)

Optic 2

Optic 2 to 3-rzędowe skrzydło przelotowo-rekreacyjne o wydłużeniu 5,50 i 51 celach. Przeznaczone dla pilotów, którzy chcą dużo latać i się rozwijać, wykorzystując jego ponadprzeciętne osiągi. Skrzydło zapwenia bezpieczeństwo w klasie EN/LTF B, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami...(więcej)

Optic 2 Light

Optic 2 Light to lekkie 3-rzędowe skrzydło przelotowo-rekreacyjne o wydłużeniu 5,50 i 51 celach. Przeznaczone dla pilotów, którzy chcą dużo latać i się rozwijać, wykorzystując jego ponadprzeciętne osiągi. Skrzydło zapewnia bezpieczeństwo w klasie EN/LTF B, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami...(więcej)

Freeway XX

FreeWay XX to niewielkie uniwersalne skrzydło o doskonałej manewrowości i dużym bezpieczeństwie. Jest przeznaczone dla tych, którzy chcą się dobrze bawić bez zbędnych ograniczeń jeśli chodzi o styl latania. FreeWay XX daje mnóstwo frajdy z latania - jesteśmy pewni, że nawet pojedyncze, krótkie loty na tym glajcie dadzą tyle satysfakcji co niejeden długi przelot...(więcej) 

Colt 2

Colt 2 to skrzydło w klasie EN C o wydłużeniu 6,2 i 61 celach, dla aktywnie latających pilotów, doskonałe do przelotów i rywalizacji w zawodach. Cechuje się wysokim bezpieczeństwem pasywnym przy świetnych osiągach i doskonałym handlingu...(więcej) 

Colt 2 Light

Colt 2 Light to lekkie skrzydło w klasie EN C o wydłużeniu 6,2 i 61 celach, dla aktywnie latających pilotów, doskonałe do przelotów i rywalizacji w zawodach.
Oprócz niskiej wagi cechuje się wysokim bezpieczeństwem pasywnym przy świetnych osiągach i doskonałym handlingu...(więcej) 

Coden Pro - 2-rzędowe skrzydło wyczynowe w klasy CCC

Coden Pro to najbardziej zaawansowane skrzydło zawodnicze w naszej ofercie. Certyfikat CCC pozwala startować na nim w zawodach FAI.
Podczas projektowania skupialiśmy się na uzyskaniu maksymalnego kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem a osiągami...(więcej) 

Coden - 2-rzędowe skrzydło wyczynowe klasy EN-D

Starannie dopracowany profil pozwala Codenowi zachowywać dużą odporność na podwinięcia czołowe nawet podczas lotów z maksymalną prędkością. W połączeniu z usztywnieniami Flexi Edge, zredukowaniem liczby linek i przy wydłużeniu 6,95 parametry lotne Codena są porównywalne do skrzydeł niecertyfikowanych. Jednocześnie zachowane zostało maksymalne możliwe bezpieczeństwo, czego potwierdzeniem jest przejście procesu certyfikacji w klasie EN D, co pozwala na branie udziału w zawodach kategorii I FAI...(więcej) 

NEMO 4

Nemo 4 to skrzydło polecane jako pierwszy zakup po ukończeniu kursu, szczególniej jeśli także na nim się szkoliłeś. Jeszcze długo po szkoleniu będziesz mógł odkrywać jego możliwości, a ono zapewni Ci bezpieczeństwo, dobre osiągi i wszechstronność na różnych płaszczyznach latania rekreacyjnego. Wybaczy Ci wiele błędów i przygotuje do dalszego rozwoju...(więcej)


NEMO XX - Skrzydło na dobry początek

Nemo XX to skrzydło polecane jako pierwszy zakup po ukończeniu kursu. Tym bardziej jeśli także na nim się szkoliłeś. Jeszcze długo będziesz mógł odkrywać jego możliwości, a ono zapewni Ci bezpieczeństwo, dobre osiągi i wszechstronność na różnych płaszczyznach latania rekreacyjnego. Wybaczy Ci wiele błędów i przygotuje do dalszego rozwoju. Pozwoli na bezstresowe loty w termice, holowania, przeloty, a nawet latanie z napędem. I przy tym będzie niedrogie...(więcej)


MARLIN 2

Uczysz się latać - uczestniczysz w kursie paralotniowym, lecz nie zawsze pogoda jest odpowiednia do nauki stawiania skrzydła. Zbyt mocno wieje i standardowe skrzydło wyrywa cię w górę i przewraca. Instruktor przerywa zajęcia, bo nie jest to dobra sytuacja ani dla ciebie, ani dla skrzydła...(więcej)


ZakoSpeed 2

Lubisz góry, powietrze, śnieg i szybkość. Marzy ci się spróbować nowych dyscyplin: speedridingu lub speedflyingu, które pozwolą ci połączyć umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie z elementami lotu na paralotni. Chcesz też pobawić się skrzydłem na ziemi, doskonaląc podstawowe umiejętności opanowania prawdziwej paralotni. Potrzebujesz więc ZakoSpeeda 2!(więcej)


ZigZag 2

ZigZag2 to skrzydło do free-ridingu lub speed-ridingu, w zależności od wielkości może być używany przez bardzo doświadczonych użytkowników, lub początkujących. Został zaprojektowany i przetestowany dla nas przez Jeana Baptiste-Chandeliera, specjalistę od tego rodzaju skrzydeł. Końcowy kształt i wygląd został dopracowany w naszej firmie...(więcej)


Dodatkowe informacje