Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                                   

                                                                                 


 

Snowgliding jest sportem zimowym, który można uprawiać na płaskim i górzystym terenie. Narciarz w specjalnej uprzęży podpięty jest do małego skrzydła (ok 12 m/kw) o kształcie paralotni, sterowanie odbywa się poprzez umiejętne zaciąganie uchwytów sterowniczych. Technika pilotażu jest podobna do sterowania paralotnia, umożliwia wykonywanie wysokich skoków i lotów ze zbocza góry. Przy niewielkim wietrze skrzydło wytwarza siłę pociągową, która może rozpędzić narciarza do prędkości ok 70 km/godz.

Uprawiając snowgliding na zboczu góry przy wietrze pod stok możliwe jest wykonanie dalekiego skoku i krótkiego lotu ślizgowego z miękkim lądowaniem. Snowgliding dedykowany jest dla narciarzy skiturowych, którzy mogą wykorzystać siłę wiatru do przemieszczania się podczas długich górskich wędrówek.

Ekstremalną wersją Snowglidingu jest Speedriding, który jest kwinesencją tego sportu.

Speedriding jest połączeniem narciarstwa z paralotniarstwem. Umożliwia zjeżdżanie z każdych, nawet najbardziej stromych stoków i wznoszenie się w odpowiednim momencie, w powietrze za pomocą specjalnie skonstruowanego skrzydła, budową zbliżonego do paralotni. Średnia powierzchnia skrzydła do Speedridingu kształtuje się od 8 do 12 m2. Odpowiednia postawa ciała oraz właściwy kąt nachylenia skrzydła pozwalają na osiąganie niewiarygodnej prędkości.

Skrzydło do Speedridingu charakteryzuje niezwykle łatwa sterowność podczas zjazdów z górskich stoków.

Speed Riding jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych sportów na świecie !

http://www.youtube.com/watch?v=DkmzcBcYHBI

http://www.youtube.com/watch?v=m6dWgLnQBw0

http://www.youtube.com/watch?v=GVIaXEB0KfI

http://www.youtube.com/watch?v=ov_RKz85dLU

Dodatkowe informacje