Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                      

                                    


 

Nota bezpieczeństwa firmy Sup'air - Sprzączka paska T-Lock, przypadkowe otwarcie w locie

Sup'air safety note

 


Nota bezpieczeństwa - Kontener boczny Sari

Zobacz produkt

Uwaga : Kontener boczny Sari przeznaczony jest do montażu na wyporze bocznej. Nie należy go montować do innych elementów konstrukcyjnych kosza, kontener powinien być zamontowany w pozycji poziomej, a wypora kosza powinna przechodzić przez naszyty na kontener tunel , specjalnie do tego przeznaczony. W zależności czy kontener zamontowany zostanie na prawej czy na lewej wyporze, uchwyt kontenera (klamka) powinien być zawsze skierowana zgodnie z kierunkiem lotu.

Niewykorzystane tasiemki montażowe należy odciąć.

Kontenera nie można montować w sposób przedstawiony na poniższych zdjęciach


Klamka RSH

ważna informacja

Wszystkich pilotów posiadających wymienione (nie oryginalne) klamki (uchwyty) RSH w swoich uprzężach paralotniowych, prosimy o kontrolę taśmy podczepu klamki.  W roku 2008 pojawiły się klamki z taśmą podczepu, której zbadana wytrzymałość po 4 latach jest niewystarczająca (poniżej 10 daN – w przybliżeniu ok. 10 kg). Klamki takie są łatwo rozpoznawalne  dlatego że taśma podczepu wykonana jest z ostro czerwonego materiału, którego obniżenie wytrzymałości występuje w miejscach zszycia z uchwytem, gdzie w momencie użycia może dojść do oderwania się taśmy od uchwytu, a co za tym idzie do niezadziałania systemu RSH.

Osoby posiadające dorobione klamki z czerwoną taśmą podczepu RSH, proszone są o skontrolowanie wyżej wymienionego w centrumparalotniowe.pl lub u najbliższych w swoim regionie mechaników paralotniowych.

 


Kontroluj poduszki PPG

  • większość łączników antydrganiowych (tzw. poduszek) stosowanych w napędach PPG to adaptacje z przemysłu samochodowego lub maszynowego, w których badanie elementów na starzenie i zużycie z powodu oddziaływania UV jest pomijane (praca w zamkniętych maszynach gdzie UV po prostu nie występuję) powoduje to, że większość dostępnych na rynku „poduszek” w swoim składzie mieszanek kauczukowych nie posiada czynnika podnoszącego odporność elementu na UV.

 

Dlatego producenci łączników antydrganiowych zalecają wymianę ww. elementów co dwa lata, lub natychmiast w sytuacjach wystąpienia widocznych oznak zużycia, starzenia (mikro pęknięcia).


 

Dodatkowe informacje

scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk